Hey Gidi Karadeniz

 • Gidilecek Yer: Karadeniz Bölgesi
 • Süresi: 8 gün
 • Fiyat: 1650TL

*Çift Kişilik Odada 1 Kişi 1650 TL , Üç kişilik odada bir kişi 1550 TL, Tek kişi farkı 750 TL* *0 – 6 yaş aile yanında ücretsiz, 7-12 yaş aile yanında ek yatak 1400 TL*

Satın Al

Gün 1 - İzmir / Abant / Amasra / Safranbolu

Gerekli molalar verilen yapılan gece yolculuğundan sonra sabah saatlerinde Abant’ta oluyoruz. Abant gölü çevresinde yürümek,faytona binmek vb aktiviteler için serbest zaman.Burada kahvaltı oanağı da mümkün. Yolumuza Mengen,Devrek ve Bartın yolu ile  Amasra’ya ulaşıyoruz.Burasının yöresel yemeği haline gelmiş salata ve balıktan oluşan öğle yemeğimizi alıp yürüyerek küçük liman,büyük liman Sorma Gir kalesi, Çekmeciler çarşısında yöreye özgü ahşap ve benzeri hediyeliklerin satıldığı el işlerinden alış veriş sonrası, Safranbolu’ya devam ediyoruz. Safranbolu gezimize Hıdırlık tepesinden Safranbolu’yu yüksekten gören bir yerle başlıyoruz sonrasında Cinci Han ve Hamamı, Kaymakamlar Konağı, Köprülü camii, Arasta çarşısı ve diğer çarşılarını gezip Lokum alışverişimizi yaptıktan sonra otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği otelde.

Gün 2 – Safranbolu / Kastamonu / Sinop

Kahvaltıdan sonra 1 ½ saatlik bir yolculukla Kastamonu’ya ulaşıyoruz. Kastamonu Kalesi,  Yakupağa Kulliyesi, Çekme Helvası, Bakırcılar Çarşısı, Kurşunlu Han, Nasrullah Camii,  göreceğimiz yerler arasında. Gezimizi tamamladıktan sonra yöresel öğle yemeği molamızı veriyor ve ardından, Taşköprü üzerinden Sinop’a ulaşıyoruz.Bugün müze konumunda olan Tarihî Sinop Kapalı Cezaevi, Sinop’a özgü bir ahşap el işçiliği  Kotra atölyesini görüp otele yerleşme ve serbest zaman.Akşam yemeği otelde.

Gün 3 – Sinop / Samsun / Trabzon

Kahvaltıdan sonra 2 saatlik bir yolculukla Samsun’a varıyoruz.İlk Adım Anıtı önünde fotoğraf çekimi için kısa bir mola ve ardından Bandırma Vapuru ziyareti sonrasıTranbzon’a devam ediyoruz. Tirebolu’da bir çay molası ve Akçaabat’ta ünlü köftesi ile öğle yemeği. Trabzon’a varışımızla,Ayasofya Kilisesi Atatürk  Köşk‘ü,eski Trabzon’da yürüyüş, Yavuz Sultan Selim’in 1514 yılında annesi  Gülbahar Hatun adına yaptırdığı külliye gezilerinden sonra otele yerleşme ve serbest zaman.Akşam yemeği otelde.

Gün 4 – Trabzon / Sumela / Uzungöl / Ayder

Kahvaltıdan sonra ilk durağımız Maçka’da Sumela Manastırı. 4. YY’da yapılmış bu manastır bugün restorasyonda. Şayet açık ise gezi, değilse fotoğraf çekim noktasından fotoğraflayıp Uzungöl’e devam ediyoruz. Önce Çaykara’da bir çay fabrikası gezisi ve alış-veriş. Ardından Uzungöl’de serbest zaman. Arzu eden misafirler göl çevresinde yürüyüş yapabilir. Öğle yemeğini burada alıyor ve Ayder’e devam ediyoruz.Yaylaya ulaşmadan önce minibüslerle Fırtına Vadisi’ni takip ederek İpek Yolu üzerinde bir gözetleme merkezi olan Zil Kale’yi gezip Ayder Yaylası’na varış, otele yerleşme.Serbest zaman. Akşam yemeği otelde.

Gün 5 – Ayder / Batum / Hopa

Sabah kahvaltısının ardından Batum’a hareket ediyoruz. Tam gün Batum gezisi ; Orta Camii – Avrupa Meydanı – Altın Post heykeli- Poseidon Çeşmesi – Piazza – Alfabe Kulesi – Ters Restorant – Ali Nino Heykeli – Dans eden çeşme. Hopa’ya dönüş akşam yemeği otelde.

Gün 6 – Hopa / Girasun / Ordu / Boztepe / Samsun / Amasya

Sabah kahvaltısının ardından Amasya için hareket.Bugün yolumuz biraz uzun.Yolda Rize’de Rize bezi için bir atölyede ve ardından bıçağı ile ünlü Sürmene’de yol kenarında satış yapan dükkanlarda kısa molalar. Trabzon, Giresun yolu ile Ordu’ya ulaşıyoruz. Ordu merkezde Teleferik ile Boztepe’ye çıkıp muhteşem Ordu manzarası eşliğinde çayımızı yudumluyoruz. Takiben Amasya’ya devam ediyoruz.Otele yerleşme Akşam yemeği otelde.

Gün 7 – Amasya / Çorum / İzmir

Kahvaltıdan sonra Amasya şehir merkezi;Müze,Kaya Mezarları,Konaklar,Sultan II. Murat Külliyesi gezileri sonrası Çorum’a devam ediyoruz.Hititler’in başkenti Hattuşa’dan çıkarılan eserlerin sergilendiği Çorum Müzesi’ni de görüp İzmir’e devam ediyoruz.

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Otellerde 6 Gece Konaklama ( 6 Sabah Kahvaltısı – 6 Akşam Yemeği )
 • Profesyonel Uzman rehber
 • Batum yemekli turu.
 • Lüks Otobüsler İle Ulaşım
 • Dolmuş Ücretleri + Milli Park Girişleri + Müze Yeri girişleri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Otobüs içi İkramları (Deneyimli personelimizle otobüs içi Çay, Kahve, Su ikramları)

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Batum hariç,tüm Öğlen Yemekleri
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler ve oteldeki yapılan harcamalar
 • Yurtdışı Çıkış Fonu (15.TL)

Önemli Not:
* Batum’a geçişte T.C. vatandaşları için – Nufus Cüzdanı yeterlidir.
* Hasarsız, en az 8 yıllık ve yeni doğan çocuklar dahil tüm nufus cüzdanlarda fotoğraf zorunludur.
* Nüfus cüzdanı veya pasaport dışındaki kimliklerle giriş yapmak    mümkün değildir.
* Ayrıca ebeveyinleri yanında olmadan seyahat eden 18 yaşından küçükler için anne ve babadan noterden tastikli muvafakatname gerekmektedir.
* Gümrukte yaşanan Kişisel sorunlardan acentamız sorumlu değildir.
* T.C. vatandaşı olmayan misafirlerimizin geçişleri için bilgi alınız