Doğu Karadeniz

  • Gidilecek Yer: Karadeniz Bölgesi
  • Süresi: 8 gün
  • Fiyat: 2050TL

* Bu tur minumum 12 kişi ile yapılmaktadır fiyat iki kişilik odada 1 kişi bedelidir *

Satın Al

Gün 1 - İzmir / Trabzon

05.00 de İç hatlar terminali Kairos Tur kontuarı önünde buluşma. Check – in işlemlerimizin ardından SunExpress 05.55 uçağı ile Trabzon’a uçuş. (Uçak saatlerinde oluşabilecek Rötardan dolayı programda değişiklik yapılabilir.) 08.30 sularında Trabzon Havalimanı’nda bineceğimiz aracımızla bugünkü gezimizin ilk durağı olan Sumela Manastırı’na hareket ediyoruz. Altındere Milli Parkı sınırları içerisinde bulunan Sumela Manastırı halk arasında Meryem Ana Manastırı olarak bilinmekte ve deniz seviyesinden 1300m yüksekliktedir. Vadiye varışımız ardından manastıra ulaşmak için minibüslerle 3km daha yol alıyor ve 300m kadar da orman içerisinden kıvrılarak ilerleyen patika yoldan yaya olarak ilerliyoruz. Rehber eşliğinde gezdiğimiz Sumela Manastırı’ndan ayrılıyor aynı yolu takip ederek Vadiye iniyoruz. Yöresel Karadeniz yemeklerinin de tadılabileceği öğle yemeği sonrası gezimize Zigana’ya hareket ederek devam ediyoruz. Panoramik Zigana ve Hamsiköy manzarası eşliğinde devam eden yolculuğumuz sonrası bir zamanlar ülkemizin en uzun karayolu tüneli olan Zigana tünelini geçiyor ve Gümüşhane sınırları içerisinde bulunan ve göz kamaştırıcı zengin oluşumların bulunduğu Karaca Mağarası ‘nı ziyaret ediyoruz. Günün sonunda Trabzon şehir merkezinde buluna otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği otelimizde.

Gün 2 – Uzungöl

Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyor deniz seviyesinden 1300m yükseklikte bulunan etrafı zümrüt yeşili ladin ormanlarıyla çevrili Uzungöl’e hareket ediyoruz. Of ilçesinden sonra yol boyunca bize eşlik eden çay bahçeleri ile devam eden yolculuğumuza (gerekli müsaadenin alınmasıyla) yol üzerinde bir çay fabrikasını ziyaret ederek devam ediyoruz. Çay Fabrikası ziyareti sonrası Uzungöl’e varıyoruz. Yöreye özgü ahşap mimariden esinlenerek inşa edilmiş olan otel ve bungalow evlerimize yerleşiyoruz. Ardından sizi adeta bulutların üzerine çıkartacak Demirkapı Yaylası ve Soğanlı Dağı gezimize başlıyoruz. Ulaşımın küçük araçlarla sağlanacağı gezimizle Demirkapı Yaylasının içerisinden geçerken Karadeniz’in yaylacılık geleneğini yakından görecek ve Soğanlı zirvesi ile deniz seviyesinden 3000m yüksekliğe çıkma imkânımız olacaktır. Zirvede bulunan 2 adet buzul gölünden birini ziyaretimiz ve çevredeki gezintimiz sonrası Uzungöl’e dönüyor ve yöresel müzik ve horon gösterisinin de olduğu akşam yemeğimize katılıyoruz.

Gün 3 – İkizdere

Kahvaltı sonrası bir süre serbest zaman. Ardından rotamız Doğu Karadeniz’in diğer bir Cennet Vadisi İkizdere. Yol boyunca bize eşlik eden çay bahçeleri ile devam eden yolculuğumuza (gerekli müsaadenin alınmasıyla) yol üzerinde bir çay fabrikasını ziyaret ederek devam ediyoruz. Çay Fabrikası ziyareti sonrası İkizdere’ye varıyoruz. Otele yerleşmenin ardından Ülkemizin en yüksek (2640m) karayolu geçidi olan Ovit’e kadar çıkıyoruz. Yol boyunca yeşilin bin bir tonu içerisinde Doğu Karadeniz insanının doğa ile bütünleşmiş yaşamına tanık oluyor, Ovit zirve de ise kendinizi kartal gibi yüksekte hissediyoruz. Günün sonunda otele dönüyoruz. Serbest zaman.

Gün 4 – Artvin

Kahvaltıdan sonra gerçek Lazların yaşadığı bölgelere gidiyoruz; Pazar-Fındıklı-Arhavi-Hopa yapıp Sarp sınır kapısına kadar gidiyor, oradan Artvin’e devam ediyoruz.İlk durağımız Borçka Karagöl ve ardından Kafkasör yaylası yapıp Artvin merkezde bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği otelde.

Gün 5 – Ayder

Kahvaltı sonrası bugünkü durağımız AYDER. Otele girişden önce Çamlıhemşin’de bizi bekleyen minibüslerle Doğu Karadeniz’in güzelliklerinin saklı olduğu diğer bir vadi boyunca Konaklar Mahallesi, Şenyuva Köprüsü ve konumu ile insanı hayretler içerisinde bırakan Zil Kale ziyaretleriyle gezimize devam ediyoruz. Tur sonunda otele giriş. Akşam yemeği sonrası horon gösterisi ile hep beraber eğleniyoruz.

Gün 6 – Ayder

Kahvaltı sonrası öğle yemeğine kadar Ayder Yaylası’nda serbest vaktiniz olacaktır. Bu zamanınızda yaylada bulunan ve çeşitli hastalıklara iyi geldiği bilinen sıcak su kaplıcasında hoşça vakit geçirebilir ya da yaylada gezintiye çıkıp sevdikleriniz için küçük hediyeler bakabilirsiniz. Ayder’deki öğle yemeği sonrası Tar deresi yürüyüşü için yayladan ayrılıyoruz. Tar Deresi Vadisi boyunca yaklaşık iki saatlik yürüyüşümüz içerisinde yörenin en yüksekten akan Göksu şelalesini de görme imkânımız olacaktır. Yerleşim yerlerinden uzak Tar Deresi yürüyüşü ile doğanın bize bahşettiği cömertliğe bir kez daha tanık olacaksınız. Yürüyüş sonrası otelimize dönüyor ve akşam yemeği .

Gün 7 – Trabzon

Kahvaltı sonrası Trabzon’a hareket ediyoruz. Şehre varışımızı takiben Soğuksu tepesinde  Ulu Önder Atatürk’ün Trabzon’u ziyaretlerinde ağırlandığı ve vasiyetinin bir kısmını burada yazdığı bilinen Atatürk Köşkü ‘nü ve 13.yy Bizans kilisesi olan Ayasofya Müzesi ‘ni  gezip Akçaabat’ta ünlü köftesini tadıp otele giriş yapıyor ve sonrasında şehir merkezinde alış-veriş için serbest zaman. Akşam yemeği otelde.

Gün 8 – Trabzon / İzmir

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra şehir de serbest vaktimiz var sonrasında Trabzon havaalanına transfer ve İzmir’e dönüş.

 

 

HOTEL

– Trabzon

Usta Park Hotel www.ustaparkhotel.com

– Uzungöl

İnan kardeşler www.inankardeslerotel.com

– Artvin

Laşet Motel www.lasetmotel.com

– Ayder

Yeşil Vadi Hotel www.ayderyesilvadi.com

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

– Uçak Biletler (gidiş – dönüş)

– Otellerde 6 gece yarım pansiyon konaklama

– Tüm çevre gezileri, Lüks araçlarla ulaşım

– Rehberlik hizmetleri

– Kairos Tur Güvencesi

– 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

– Ekstra Turlar

– Öğle yemekleri ve akşam yemeklerinde alınan içecekler

– Otelde yapılan özel harcamalar

– Müze ve ören girişleri