Balkanlar 4 Ülke Turu

  • Gidilecek Yer: Yurt Dışı Turları
  • Süresi: 8 gün
  • Tarih: 15/06/2016
  • Fiyat: 3050TL

*Bu Tur için 30 kişi gerekmektedir. Verilen fiyat 30 kişilik turda 1 kişi birim fiyatıdır.* *15 Haziran 2016 – 22 Haziran 2016*

Satın Al

Gün 1 - İstanbul / Üsküp / Kalkandelen / Ohrid Gölü

Atatürk Havaalanı Dış Hatlar Terminali’nden saat 07:40 TK 1003 uçağı ile Üsküp’e hareket. Yerel saat ile 08:20’de varış.  Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Ohrid’e hareket. Yolumuzun üzerinde ziyaret edeceğimiz Kalkandelen‘de Kanuni’nin vezirlerinden Sersem Ali Baba tarafından 16. yüzyılda kurulan Bektaşi Harabati Baba Tekkesi’ni ve bir mimari eser olan Alaca Camii’yi ziyaret ediyoruz. Kalkandelen turumuzun ardından Ohrid’e transfer. Varışımızın ardından yürüyerek yapacağımız turumuzda, Bizans döneminin Ohrid’deki en önemli kilisesi St. Panteleymon, günümüzde kültürel etkinliklerde kullanılan Aya Sofya Kilisesi ve Roma döneminden kalma anfi tiyatro gibi yerler görülecektir. Turun bitiminde Struga bölgesine ve burada bulunan otelimize transfer.

Gün 2 – Ohrid Gölü (Resne-Manastır-St.Naum)

Kahvaltıdan sonra, St Naum – Resne – Manastır (Bitola) turuna başlıyoruz. Turumuzda öncelikle  St. Naum’a varıyoruz. Burada bölgenin en önemli azizlerinden biri olan St. Naum Manastırı ve Sarı Saltuk Türbesi’ni ziyaret ediyoruz. Buradaki enfes manzara bizi etkileyecektir. Ardından Resne’ye hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan ve İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan olan Resne’li Niyazi’nin Sarayını ziyaret ediyoruz. Manastır(Bitola) kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshak Camiini, Yeni Camii’yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Bu turumuzda öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz. Turun bitiminde Ohrid’e ve otelimize transfer. Akşam yemeği muhtemelen müzikli  Makedon Gecesi şeklinde olacaktır.

Gün 3 – Ohrid Gölü(Struga) / Tiran-Budva

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından, otelimizden hareket. Kısa bir yolculuğun ardından, Kafasan Arnavutluk sınır kapısına varıyoruz. Gümrük islemlerimizi yaptırıp Arnavutluk’un başkenti Tiran’a varıyoruz. Panoramik Tiran şehir turumuzda; Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, İskender Bey Heykeli ve Meydanı, Janna Nehri görülecek yerler arasındadır. Daha sonra çok kısa süre once bağımsızlığını kazanan, Kosova’dan sonra dünyanın en genç devletlerinden Karadağ’ın turizm merkezi Budva’ya hareket. Budva’ya varmadan hemen önce zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapurlu bir otel zincirine satılması ile günümüzde restorasyon çalışmalarıyla turizme kazandırılan muhteşem St.Stefan’ı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir  mola. Budva’ya varışımızın ardından yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Burada verilecek serbest zamanın bitiminde toplanma ve otelimize transfer. Akşam yemeği otelde.

Gün 4 – Budva-Kotor / (Mostar-Poçitel) / Saraybosna

Sabah erken saatte uyandırma, odaların boşaltılması ve araçta alınacak kahvaltıyla beraber uzun sürecek günümüz için hareket. İlk olarak yolumuzun üzerinde  Turumuzda sonraki durağımız önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor. Burada Stari Grad’da (Eski Şehir-Kale)  yürüyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Rehberimizin bildireceği saatte toplanma ve Bosna-Hersek’e ve başkent Saraybosna’ya hareket. Yolumuzun üzerinde Mostar-Poçitel turu. Bu turda ilk ziyaret edeceğimiz nokta; Osmanlı döneminde sınır köyü olarak kullanılmış, stratejik önemini yüzyıllar boyunca korumuş olan Osmanılı köyü  Poçitel’de fotoğraf molası veriyoruz. Daha sonra  ziyaret edeceğimiz Mostar’da yürüyerek yapacağımız turumuzda önce Mostar Köprüsü’nü görüyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Koski Mehmet Paşa Camii’ni görüyoruz.  Turumuzun bitiminde Saraybosna’ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Varışın ardından panoramik Saraybosna turumuza başlıyoruz. Avrupa’nın en müstesna çarşısı Başçarşı’yı geziyoruz. Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi’ni geziyoruz. Ardından Kanuni Sultan Süleyman’ın dönemi Hüsrev Bey Camii’ni geziyoruz. Turumuzun devamında Saat Kulesi,  Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu’nu görüyoruz. Ardından 1. Dünya Savaşı’nın çıkmasına neden olan, Franz Ferdinand’ın vurulması olayının yaşandığı Latin Köprüsü’nü görüyoruz. Turumuzun bitiminde otelimize transfer. Akşam yemeği otelimizde.

Gün 5 – Saraybosna (Travnik / Vrelo Bosne / Savaş Tüneli)

Uyandırma ve kahvaltının ardından Vrelo Bosna-Savaş Tüneli-Travnik turuna katılıyoruz. İlk olarak Saraybosna’nın su kaynağı İgman Dağı’nın eteklerindeki Vrelo Bosna’yı ziyaret ediyoruz. Burada size vereceğimiz serbest zamanın ardından, Savaş zamanı iki buçuk yıl bütün ihtiyaçlarının karşılandığı ve şehre giriş çıkışların yapıldığı tüneli ve müzeyi ziyaret edip yakın bir tarihte vahşetin yaşandığı ülkede, o günlere ait hikayeleri dinledikten sonra Travnik’e transfer. Osmanlı İmparatorluğu döneminin önemli kentlerinden Travnik’te bulunan kale, tarihi dokusunu hala korumuş Osmanlı evleri, meydan ve burada bulunan binalar görülecek yerler arasındadır. Öğle yemeğimizi tur sırasında yerel bir restoranda alacağız. Turumuzun bitiminde otelimize transfer. Akşam yemeği muhtemelen müzikli ve limitli içecekli Boşnak gecesi şeklinde olacaktır.

Gün 6 – Saraybosna / Belgrad

Kahvaltının ardından Belgrad’a transfer. Belgrad’a varışımıxla beraber panoramik Belgrad turu; Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme.

Gün 7 – Belgrad / Üsküp

Kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından Üsküp’e transfer. Varışımızla beraber Üsküp şehir turu; Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp’te göreceğimiz yerler arasında Yahya Paşa Camii, Saat Kulesi, Türk Çarşısı, İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Han,Sulu Han, Davut Paşa Hamamı, Taş Köprü bulunmaktadır. Turumuzun ardından otelimize transfer.  Akşam yemeği otelimizde.

Gün 8 – Üsküp / Istanbul Sabiha Gökçen

Sabah kahvaltının ardından serbest zaman. Uçağımızın hareket saatine göre havalimanına transfer. THY,  TK 1006 sefer sayılı uçuşu ile saat 20:50 İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 23:25’de  varış ve turumuzun sonu.

HOTEL

– Struga

Dirim Hotel  www.drim.com.mk/en/default.aspx

– Ohrid

Belvedere Hotel  www.hotelbelvedere.com.mk

– Ulcinj

Otrant Hotel www.hotelotrant.me

– Saraybosna

Hollywood Hotel www.hotel-hollywood.ba/2/index.php/tr/

– Belgrad

Holiday Inn Hotel www.holiday-inn-belgrade.h-rez.com/

– Üsküp

Karpos Hotel www.hotelkarpos.com.mk/

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

– Havalimanı Otel – Otel Havalimanı Transferi

– Belirtilen ya da benzeri otellerde Tek veya İki kişilik odalarda konaklama.

– 7 kahvaltı + 8 Öğlen yemeği + 7 Akşam Yemeği

– Programda belirtilen turların yapılması

– Uçak biletleri

– Kairos Travel Güvencesi

– 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

– Programda olmayan Ekstra Turlar

– Yurd dişı çıkış harcı (15 TL)

– Seyahat sigortaları

– Tüm yemeklerde alınan içecekler

– Otelde yapılan özel ve kişisel harcamalar