Antakya Lezzet Gezisi

  • Gidilecek Yer: Akdeniz Bölgesi
  • Süresi: 3 gün
  • Fiyat: 900TL

* Bu tur minumum 10 kişi ile yapılmaktadır fiyat iki kişilik odada 1 kişi bedelidir *

Satın Al

Gün 1 - İzmir / Adana / Antakya

Sabah 06:45 uçağı ile Adana’ya hareket. Alanda bizi bekleyen aracımızla buluşup tur için hareket.İlk olarak Adana şehir merkezinde tarihi eserlerin keşfi ; Seyhan Nehri üzerinde 527-565 yılları arasında Bizans İmparatoru Justinianus döneminde  yapılmış 317 m. uzunluğunda Taş Köprü, 1541 Yılında yapılan ve Selçuklu ve Memluk mimari özellikleri taşıyan Ramazanoğulları döneminden kalma Ulu Cami ve külliyesi, bir Osmanlı dönemi eseri olan,1882 yılında yapımı tamamlanmış saat kulesi gezilerini tamamladıktan sonra, uçak ssatine göre öğle yemeği ünlü Kolcuoğlu Lokantası’nda gerçek Adana Kebabı tadarak olacak.Şayet uçak erken olursa öğle yemeği İskenderun Arsuz’da deniz kenarında.

Adana-İskenderun arasında Dörtyol’da Türkiye’nin en büyük külliyelerinden biri Sokullu Mehmet Paşa Han’ını göreceğiz.

Bütün bu aktivitelerden sonra öğleden sonra Antakya Harbiye’deki otelimize giriş.Şelaleri görmek ve alış-veriş için serbest zaman.Akşam yemeği otelde.

Gün 2 – Antakya

Kahvaltıdan sonra Antakya şehir merkezi gezisi ; ilk olarak , Hristiyanlığın Hac mekanlarından ve ilk kilisesi St. Pierre kilisesi, bugünkü Antep Müzesi’nden önce Dünya’nın ikinci büyük mozaik müzesi olan Antakya Müzesi, Anadolu’nun ilk camilerinden Habib Neccar Camii ve eski Antakya bölgesi gezilerinden sonra öğle yemeği. Yemekten sonra Çınar altında künefe tadımı ve ardından Uzun Çarşı’da serbest alış-veriş zamanı. Otele dönüş.Akşam yemeği otelde.

Gün 3 – Antakya / İzmir

Kahvaltıdan sonra ilk Antakya’nın kuruluş yeri olan Çevlik’e gidiyoruz. Burada Roma döneminden kalma Titus Tüneli ve Beşikli Mağara’nın görülmesi ardından yolumuz üzerinde bulunan Samandağ’da Hızır (a.s ) ile Hz. Musa’nın buluştuğu yer olarak inanılan Hızır Türbesi ziyareti sonrası,Türkiye’nin tek Ermeni Köyü  ve halkının kooperatif olarak ürettiklerini sattıkları Vakıflı Köyü’nü ziyaret sonrası öğle yemeği için tekrar Antakya şehir merkezine dönüyoruz. Yemek sonrası uçağın hareket saatine göre havaalanına transfer ve turumuzun sonu

 

 

HOTEL

– Antakya

Grand Boğaziçi Hotel   www.bogaziciotel.com.tr

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

– 2 gece yarım pansiyon konaklama

– Tüm çevre gezileri, Lüks araçlarla ulaşım

– Rehberlik hizmetleri

– Kairos Tur Güvencesi

– 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

– Ekstra Turlar,  Müze girişleri

– Uçak Biletler

– Öğle yemekleri ve akşam yemeklerinde alınan içecekler

– Otelde yapılan özel harcamalar