Yeşil Karadeniz

  • Gidilecek Yer: Karadeniz Bölgesi
  • Süresi: 7 gün
  • Fiyat: 1750TL

* Bu tur minumum 12 kişi ile yapılmaktadır fiyat iki kişilik odada 1 kişi bedelidir *

Satın Al

Gün 1 - İzmir / Trabzon

05.00 de İç hatlar terminali Kairos Tur kontuarı önünde buluşma. Check – in işlemlerimizin ardından SunExpress 05.55 uçağı ile Trabzon’a uçuş. (Uçak saatlerinde oluşabilecek Rötardan dolayı programda değişiklik yapılabilir.) 08.30 sularında Trabzon Havalimanı’nda bineceğimiz aracımızla gezimize Trabzon Şehir Turu ile başlıyoruz. Şehir turumuzda  ilk olarak 13.yy Bizans kilisesi olan Ayasofya Müzesi ‘ni  ve döneminin ilk Rönesans izleri taşıyan fresklerini ziyaret ederek başlıyoruz. Ardından Soğuksu tepesinde  Ulu Önder Atatürk’ün Trabzon’u ziyaretlerinde ağırlandığı ve vasiyetinin bir kısmını burada yazdığı bilinen Atatürk Köşkü ‘nü ziyaretle gezimize devam ediyoruz. Öğle yemeği için meşhur Akçaabat köftesini tadabileceğimiz Akçaabat’a hareket ediyoruz. Yemekten sonra Trabzon şehir turumuza devam ediyor ve kuşbakışı şehrin panoramik manzarasının görüleceği Boztepe’ye çıkıyoruz. Boztepe ziyareti sonrası otelimize yerleşiyoruz. Dileyenler 1–2 saat rehber eşliğinde yaya olarak devam edecek turumuzla; Trabzon Müzesi, Ortahisar ve şehrin en hareketli alışveriş merkezi olan Kemeraltı ve bakırcılar çarşısı gezilerine katılabilir. Akşam yemeği otelimizde.

Gün 2 – Trabzon

Kahvaltı sonrası bugünkü gezimizin ilk durağı olan Sumela Manastırı’na hareket ediyoruz. Altındere Milli Parkı sınırları içerisinde bulunan Sumela Manastırı halk arasında Meryem Ana Manastırı olarak bilinmekte ve deniz seviyesinden 1300m yüksekliktedir. Vadiye varışımız ardından manastıra ulaşmak için minibüslerle 3km daha yol alıyor ve 300m kadar da orman içerisinden kıvrılarak ilerleyen patika yoldan yaya olarak ilerliyoruz. Rehber eşliğinde gezdiğimiz Sumela Manastırı’ndan ayrılıyor aynı yolu takip ederek Vadiye iniyoruz. Yöresel Karadeniz yemeklerinin de tadılabileceği öğle yemeği sonrası gezimize Zigana’ya hareket ederek devam ediyoruz. Panoramik Zigana ve Hamsiköy manzarası eşliğinde devam eden yolculuğumuz sonrası bir zamanlar ülkemizin en uzun karayolu tüneli olan Zigana tünelini geçiyor ve Gümüşhane sınırları içerisinde bulunan ve göz kamaştırıcı zengin oluşumların bulunduğu Karaca Mağarası ‘nı ziyaret ediyoruz. Günün sonunda Trabzon şehir merkezinde buluna otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği otelimizde.

Gün 3 – Trabzon / Uzungöl

Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyor deniz seviyesinden 1300m yükseklikte bulunan etrafı zümrüt yeşili ladin ormanlarıyla çevrili Uzungöl’e hareket ediyoruz. Of ilçesinden sonra yol boyunca bize eşlik eden çay bahçeleri ile devam eden yolculuğumuza (gerekli müsaadenin alınmasıyla) yol üzerinde bir çay fabrikasını ziyaret ederek devam ediyoruz. Çay Fabrikası ziyareti sonrası Uzungöl’e varıyoruz. Yöreye özgü ahşap mimariden esinlenerek inşa edilmiş olan otel ve bungalow evlerimize yerleşiyoruz. Öğleden sonra sizi adeta bulutların üzerine çıkartacak Demirkapı Yaylası ve Soğanlı Dağı gezimize başlıyoruz. Ulaşımın küçük araçlarla sağlanacağı gezimizle Demirkapı Yaylasının içerisinden geçerken Karadeniz’in yaylacılık geleneğini yakından görecek ve Soğanlı zirvesi ile deniz seviyesinden 3000m yüksekliğe çıkma imkânımız olacaktır. Zirvede bulunan 2 adet buzul gölünden birini ziyaretimiz ve çevredeki gezintimiz sonrası Uzungöl’e dönüyor ve yöresel müzik ve horon gösterisinin de olduğu akşam yemeğimize katılıyoruz. Geceleme Uzungöl’de.

Gün 4 – Uzungöl / Rize

Kahvaltı sonrası öğlene kadar Uzungöl’de serbest zamanınız olacaktır. Bu zamanı dileyenler Uzungöl’de yarım kalmış keşiflerine devam ederek değerlendirebilir doğanın cömertliğini esirgemediği bu şirin beldede hoşça vakit geçirebilir. Öğleden sonra Uzungöl’e veda ediyoruz. Rize’ye varmandan önce yeni rotamız Doğu Karadeniz’in diğer bir Cennet Vadisi İkizdere. Bu gezimizle Ülkemizin en yüksek (2640m) karayolu geçiti olan Ovit’e kadar çıkıyoruz. Yol boyunca yeşilin bin bir tonu içerisinde Doğu Karadeniz insanının doğa ile bütünleşmiş yaşamına tanık oluyor, Ovit zirve de ise kendinizi kartal gibi yüksekte hissediyoruz. Günün sonunda Rize’de bulunan otelimize yerleşiyor, oteldeki akşam yemeği sonrası canlı müzik eşliğinde eğleniyoruz.

Gün 5 – Rize / Ayder

Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyor ve Ülkemizin en çok yağmur alan ili ve çay üretim merkezi olan Rize’yi kuşbakışı göreceğimiz Rize Botanik Bahçesine çıkıyoruz. Çaykur’un işlettiği örnek bir çay ocağının da bulunduğu bahçede yine Çaykur’un örnek çay ve kiwi bahçelerini de görme imkânınız olacaktır. Rize’den ve botanik bahçesinden ayrılıyor yol üzerinde geleneksel tahta tezgâhlarda dokunan bir Rize Bezi Fabrika Satış Mağazası’nda kısa bir mola veriyoruz. Alışveriş molasının ardından Ardeşen’de denize dökülen Fırtına Deresi ve Fırtına vadisini takip ederek Ayder Yaylas’ına doğru gezimize devam ediyoruz. Rize’nin en şirin ilçelerinden biri olan Çamlıhemşin’e ardından deniz seviyesinden 1450m yüksekte bulunan Ayder Yaylasına varıyoruz. Ayder kaplıcalarına 50m mesafede ve tamamen ahşap malzeme ile yapılmış otelimize yerleşmeden evvel yaylayı baştan aşağı geziyoruz. Otelimizde alacağımız akşam yemeği sonrası otelde yöresel bir çalgı olan tulum eşliğinde horon gösterisi olacaktır.

Gün 6 – Ayder

Kahvaltı sonrası öğle yemeğine kadar Ayder Yaylası’nda serbest vaktiniz olacaktır. Bu zamanınızda yaylada bulunan ve çeşitli hastalıklara iyi geldiği bilinen sıcak su kaplıcasında hoşça vakit geçirebilir ya da yaylada gezintiye çıkıp sevdikleriniz için küçük hediyeler bakabilirsiniz. Ayder’deki öğle yemeği sonrası Tar deresi yürüyüşü için yayladan ayrılıyoruz. Tar Deresi Vadisi boyunca yaklaşık iki saatlik yürüyüşümüz içerisinde yörenin en yüksekten akan Göksu şelalesini de görme imkânımız olacaktır. Yerleşim yerlerinden uzak Tar Deresi yürüyüşü ile doğanın bize bahşettiği cömertliğe bir kez daha tanık olacaksınız. Yürüyüş sonrası otelimize dönüyor ve akşam yemeği sonrası horon gösterisi ile hep beraber eğleniyoruz.

Gün 7 – Ayder / Trabzon / İzmir

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Ayder yaylasından ayrılıyoruz. Çamlıhemşin’de bizi bekleyen minibüslerle Doğu Karadeniz’in güzelliklerinin saklı olduğu diğer bir vadi boyunca Konaklar Mahallesi, Şenyuva Köprüsü ve konumu ile insanı hayretler içerisinde bırakan Zil Kale ziyaretleriyle gezimize devam ediyoruz. Öğleden sonra ülkemizin bir zamanlar en işlek sınır kapılarından biri olan Sarp sınır kapısını ziyaret ediyoruz. Günün sonunda Trabzon havaalanına bırakış ve turumuzun sonu.

 

 

HOTEL

– Trabzon

Usta Park Hotel www.ustaparkhotel.com

– Uzungöl

İnan kardeşler www.inankardeslerotel.com

– Rize

Ridos Hotel www.ridosotel.com.tr

– Ayder

Yeşil Vadi Hotel www.ayderyesilvadi.com

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

– Uçak Biletler (gidiş – dönüş)

– Otellerde 6 gece yarım pansiyon konaklama

– Tüm çevre gezileri, Lüks araçlarla ulaşım

– Rehberlik hizmetleri

– Kairos Tur Güvencesi

– 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

– Ekstra Turlar

– Öğle yemekleri ve akşam yemeklerinde alınan içecekler

– Otelde yapılan özel harcamalar

– Müze ve ören girişleri