Tunus Sahra & Vaha Turu: Bayram Tatili Tunus Turu

 • Gidilecek Yer: Yurt Dışı Turları
 • Süresi: 9 gün
 • Tarih: 09/07/2016
 • Fiyat: 3740TL

*Bu Tur için 35 kişi gerekmektedir. Verilen fiyat 35 kişilik turda 1 kişi birim fiyatıdır.* *Fiyatlar Euro bazındadır kur değişiminde fiyata yansıyacaktır*

Satın Al

Temmuz 1, Cuma - İstanbul / Tunus

Akşam 22:35 Tunus Havayolları uçağı ile İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan uçuş ve yerel saatle 23:20’de Kartaca havaalanına varış.Gümrük ve bagaj alımından sonra başkent Tunus’daki otelimize transfer.

Temmuz 2, Cumartesi – Tunus / Sousse 320Km

Kahvaltıdan sonra Tunus’un ikinci büyük şehri Sousse kentine hareket. Gerekli molalar verilerek yapılan  üç saatlik yolculuktan sonra eski kenti ve Medina’yı keşfedeceğiz. Tur ve serbest zaman sonrası otele giriş. Akşam yemeği otelde.

Temmuz 3, PazarSousse / El Jem Matmata / Douz 400Km

Sabah erken kahvaltı sonrası hareket. İlk durağımız El Jem. MS 238 yılında yapılmış,Roma’daki Flavia Colesiumu’ndan sonra 35.000 kişilik kapasitesiyle dünyanın ikinci büyük arenası. Buradaki gezimizi takiben , Tunus’un yerli halkı Berberiler’in yerleşim yeri olan ve ilginç evleri ile Matmata gezisi. Öğle yemeği sonrası ,” Sahra’nın Kapısı “ olarak nitelendirilen Douz şehrine geliyor ve otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği otelde. Akşam yemeği sonrası çölde büyük bir ateş yakarak etrafına toplanıp scio terapistimiz olan Nuray Taşıyanı’ın yıldız haritası söyleşini dinliyoruz.

Temmuz 4, PazartesiDouz / Chottel Jerid / Tozeur / Chebika & Tamerza 125Km

Kahvaltıdan sonra 5000 km2 bir alanı kaplayan “ Tuz Çölü”nü katedeceğiz. Fotoğraf molası ve ardından Sahra Çölü’nde oldukça geniş bir vaha olan Tozeur şehrine devam ediyoruz. Varışımızla birlikte eski şehir anlamına gelen “ Medina “ ve bunun kapalı çarşısı yani “ Souk “ gezisi. Takiben jeep ( 4×4 ler ) ile Tunus’un yerli halkı Berberilerin köylerini ve vahaları göreceğimiz Chebika ve Tamerza gezileri sonrası Tozeure’deki otelimize yerleşme.
Akşam yemeği otelde.

Temmuz 5, SalıTozeur / Kairouan / Hammamet 400Km

Sabah erken Kairoun şehri için hareket. Unesco Dünya Kültür Mirası listesinde buluna ve 670 yılında Afrika’da Müslümanların   ilk camisinin olduğu kutsal şehir gezisi. Burada 9. Yy’da hüküm sürmüş yerel bir hanedanlık olan Aglebiler döneminden kalma bazı tarihi eserleri ve Medina’yı görüp,konaklayacağımız Hammamet’e devam ediyoruz.
“ Gala diner “ olarak akşam yemeği otelde.

Temmuz 6, ÇarşambaHammamet

Bugün relax bir gün.Serbest zaman.Denizden yararlanma olanağı.

Temmuz 7, PerşembeNabeul / Hammamet

Kahvaltıdan sonra saat öğleye kadar serbest zaman. Öğleyin otelden 15 dakika uzaklıkta bulunan ve çanak – seramik atölyeleri ile tanınan Nabeul şehrine gidiyoruz. Burada bir atölyeye göz atıp yine eski şehri yansıtan ve koruma altında olan ,İspanyollar tarafından yapılmış bir kale içerisinde bulunan Medina ‘da serbest zaman sonrası Hammamet’e dönüş. Turizm için organize bir şekilde geliştirilmiş bu yerde modern “ Medina içerisinde serbest zaman sonrası otele dönüş.

Akşam yemeği otelde.

Temmuz 8, CumaHammamet

Denizden ve otelin aktivitelerinden yararlanmak için serbest zaman.

Temmuz 9, CumartesiHammamet / Aeroport De Tunis 70Km

Kahvaltıdan sonra başkent Tunus için hareket. İlk durağımız, Dünya’nın 3. büyük mozaik müzesi Bardo Müzesi ve ardından kapıları ile ünlü Sidi Bou Said bölgesini de geziyor ve havaalanına transfer ile Tunus’daki turumuzu tamamlıyoruz.Saat 16:55 uçağı ile istanbul’a uçuş ve 21:30’de Atatürk havaalanı’na varış.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Tunus Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul – Tunus – İstanbul arası uçak bileti.
 • 4* ve 5* Otellerde 8 gece kahvaltı + akşam yemeği dahil konaklama
 • Lux otobüsle seyahat ve Tunus’lu lokal rehber
 • 4. Gün Chebika & Tamerza turunda 4×4 jeeplerle vaha gezisi
 • 2 – 3 – 4  ve 5. Günlerde öğle yemeği
 • El Jem arena ve Kairouan Ulu Cami giriş ücretleri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
 • Kapadokya Travel Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Ülkeye girişte vize yok
 • Yurt dışı çıkış harcı ( 15 TL )
 • Her turlu kisisel harcamalar ve otel ekstralari
 • Belirtilmeyen tüm Müze – hayvanat bahçesi vb girişleri
 • SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ 15 € (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından %18 muafiyet uygulanmaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 euro ile sınırlıdır.