Otobüslü Yunanistan Turu

  • Gidilecek Yer: Yurt Dışı Turları
  • Süresi: 6 gün
  • Tarih: 16/07/2016
  • Fiyat: 2130TL

*Fiyatlarımız iki kişilik odada kişi başı fiyatıdır.* *Fiyatlar Euro bazındadır kur değişiminde fiyata yansıyacaktır*

Satın Al

 

Gün 1 - İstanbul / Edirne

Saat 07:00’de hareket.  İstanbul üzeri Edirne’ ye akşam saatlerinde varış. Geceleme Edirne otelimize.

Gün 2 – Edirne / Selanik

Sabah kahvaltısından sonra Edirne turumuza başlıyoruz.Göreceğimiz yerler arasında,  Koca Mimar Sinan‘ın muhteşem eseri Selimiye Camii görülecek, daha sonra Saray İçi (tarihi Kırkpınar Güreşlerinin yapıldığı yer) Muradiye Camii, Eski Camii, Şükrü Paşa Anıtı, Beyazıt külliyesi, Üç Şerifeli Camii, Sokulu Hamamı. Meriç nehri kıyısında vereceğimiz öğle yemeği molasının ardından, Kapıkule sınır kapısına doğru hareket. Pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra Evros Bolgesine giris yaparak yolumuza devam ediyoruz. SELANİK’e varış sonrası yapılacak olan panoramik şehir turunda Görülecek yerler arasında Atatürk’ün evi,sahil şeridi, Fuar alanı , Döner Kule, Selanik Kalesi ve panoramik olarak Osmanli ve Bizans eserleri yer almaktadır. Yunanistan in en buyuk kilisesi olan Aya Dimitros u ziyaret ettikten sonra kisisel aktiviteler icin serbest zaman. Şehir turu sonrası otelimize transfer ve yerleşme.Akşam arzu eden misafirlerimiz guzel bir buzuki muzigi ve sirtaki esliginde alinacak ekstra Yunan Tavernasında akşam yemeğine katilabilirler. Geceleme otelimizde.

Gün 3 – Selanik / Atina

Sabah kahvaltı sonrası odaların bosaltilmasi ve Larissa, Lamia yolu uzerinden Atina’ya hareket. Yaklasik 7 saatlik bir yolculugun ardindan Atina ya varis ve panoramik sehir turu (sehir turumuz varis saatimize bagli olarak bir sonraki gun yapilabilmektedir). Panoramik sehir turumuzda Agora, Zeus Tapinagi, Acropolis (giris ucretlidir), Parlamento Binasi (Askerlerin nöbet degisimi), Syntagma-Omonia Meydanlari, Cumhurbaskanligi Sarayi, Basbakanlil Konutu, Tarihi Olimpiyat Stadyumu, Panepistimiou Bulvarlari, Ulusal Kutuphane ve Akademi universitesi gorulecek yerler arasindadir. Tur sonrasi otelimize transfer ve yerlesme. Akşam arzu edenler ile ekstra olarak yapılacak olan Plaka’da içkili programlı ve yemekli Yunan Tavernası turu.  Geceleme otelimizde.

Gün 4 – Atina (Korinth)

Sabah kahvaltı sonrası alisveris ve kisisel aktiviteler icin serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak duzenlenecek olan Korinth Kanali Turuna katilabilirler (25 Euro) .Geceleme otelimizde.

Gün 5 – Atina / Kavala (Meteora)

Sabah erken alinacak kahvaltı sonrası odalarin bosaltilmasi ve Kavala’ya hareket. (Tüm misafirlerimizin katılımı ile yol üzeri ekstra Meteoraturu gerçekleştirilebilir ) Varisimiza istinaden yapilacak panoramik Kavala sehir turunda Kavalali Mehmet Ali Pasa heykeli ve evi gorulecek yerler arasindadir. Tur sonrasi otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

Gün 6 – Kavala / Istanbul

Sabah kahvaltı sonrası odalarin bosaltilmasi  ve İstanbul’a hareket. Dedeagac uzerinden Ipsala ya varis. Gumruk ve pasaport islemleri ardindan Yunanistan free shop unda serbest zaman ve Turk sinirina gecis. Istanbul’a varış ve turumuzun sonu.

 

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

– Istanbul-Edirne-Atina-Selanik-Kavala-İstanbul arası otobüs ile ulaşım hizmeti

– Belirtilen oteller veya benzerlerinde 5 gece oda kahvaltı konaklama

– Panoramik  Edirne, Selanik, Atina,Kavala şehir turları

– Kairos Travel Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

– 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

– KDV Dahildir

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Yukarıda ve programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet
Programda ekstra olduğu belirtilen turlar
Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
Programda yer almayan öğle ve akşam yemekleri
Müze ve ören yeri giriş ücretleri
Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
Schengen vize ücreti(120 Euro)(Geçerli çok girişli Schengen veya yeşil pasaportu olan misafirlerimizin vize almasına gerek yoktur. Geçerli vizesi olan misafirlerimizin vizelerinin çok girişli olması hususuna dikkat etmeleri gerekmektedir)

SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ  (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından %18 muafiyet uygulanmaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 euro ile sınırlıdır.

Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.

GENEL UYARILAR & NOTLAR

* Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 20 Kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra, tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.
* Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.
* Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.
Triple odalarda (3 kişilik oda: dbl yatak + ekstra yatak) 3. yatak ek yatak veya sofa bed olup, standart yataklardan daha küçüktür.
* Triple odalar (3 kişilik) müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitlik olduğu takdirde 3 kişilik oda rezervasyonu yapılır. Triple odalar ek yatak sebebi ile daha küçüktür.
* Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.
* Otellerde genellikle check-in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00’dır), check-out saati 10:00’dur. (bazı ülkelerde 09:00’dur)
* Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir.  Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir.  Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.
* Kayıt esnasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Rezervasyonlar bu bilgilere göre yapılmaktadır. Hatalı bilgilerden oluşacak değişikliklerin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.
* Dijon Travel, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Dijon Travel’in sorumluluğunda değildir.
* Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklardan kontrol edebilir.
* Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.
* Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını gsm operatörünüzden kontrol etmeniz tavsiye edilir.
* Fuar, kongre, konser gibi özel ve yoğun zamanlarda merkeze uzak oteller kullanılabilir.
* Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.
* Promosyon ibaresi bulunan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen hizmetin içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesini dikkatle okuyunuz.
* Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.

* Yunanistan makamları pasaportunda KKTC girişi olan yolcuların ülkeye girişine izin vermemektedir.
Lütfen bunu dikkate alınız.