Osmanlının İki Başkenti

  • Gidilecek Yer: Marmara Bölgesi
  • Süresi: 4 gün
  • Fiyat: 980TL

* Bu tur minumum 40 kişi ile yapılmaktadır fiyat iki kişilik odada 1 kişi bedelidir *

Satın Al

Gün 1 - İzmir / Edirne

Akşam saat 20:00’de İzmir’den Edirne için hareket. Gece yolculuğu.

Gün 2 – Edirne

Gerekli molalar verilerek yapılan gece yolculuğundan sonra, sabah Osmanlı’ya 92 yıl başkentlik yapmış ve sahip olduğu mimari yapıtlarıyla bir müze şehir olan Edirne’ye varıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Bir süre dinlendikten sonra Edirne turumuza başlıyoruz ; 24 Temmuz 1924 Lozan Barış Antlaşmasıyla Türk topraklarına katılan, Edirne’ye 4 km.lik doğa ve tarihi yoluyla bağlanan Karaağaç Gezisi, Tarihi Meriç Köprüsü, Lozan Anıtı, Tren istasyonu gezileri sonrasında Kır kahvesinde mola veriyoruz. Buradaki molamızın ardından, öğle yemeği.Yemekten sonra II. Balkan savaşları sırasında Edirne savunmasının yapıldığı Askeri Mimari örneği Bucuktepe Tabyasında Şükrü Paşa Anıtı, Balkan savaşı müzesi, Sırp sındığı savaşı müzesi, Saray içi gezisi, tarihi Kırkpınar yağlı güreş meydanı, Adalet Kasrı, Fatih ve Saray köprüleri gezilerimizi yapıp Fatih Sultan Mehmet ve Cem Sultan’ın doğup hükümdarlık sürdükleri Edirne Saray kalıntılarında ve Babüssade, Saray mutfakları, Cihannüma Kasrı, Kum kasrı ve Hamamı Balkan Şehitliği’ni geziyoruz. 16.y.y.da Su sesi, müzik ve güzel kokularla akıl hastalarının tedavi edildiği ve 2004 yılında Avrupa Konseyi tarafından Avrupa müze ödülüne sahip II. Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi gezilerini ardından, kapısıyla ünlü Üç Şerefeli Camii, Yazılarıyla Ünlü Eski Camii (Ulu camii) ve Mimar Sinan’ın “Ustalık Eserimdir” dediği Selimiye Camii ve Arasta Çarşısı gezilerinden sonra Edirne’nin ünlü Deva-i Misk tatlısı, Badem ezmesi, Edirne Peyniri, Edirne’nin eski bir geleneği Aynalı Gelin Süpürgesi, Yöresel Meyve Sabunları alma amacıyla serbest zaman ve alış-veriş molası veriyoruz. Sonrasında otele dönüyoruz. Akşam yemeği otelde.

Gün 3 – Edirne / İstanbul

Kahvaltıdan sonra saat 08:30’da İstanbul için hareket.2,5 Saatlik bir yolculuktan sonra varacağımız İstanbul’da gezi bölgemiz Bizans döneminin Hipodrom alanı olan,bugünkü Sultanahmet Meydanı. Burada içerisindeki fayansların renginden dolayı mavi cami olarak da anılan Sultanahmet Camii, 5.yy’dan beri nice depremlere dayanmış Ayasofya kilise/cami – müzesi,Topkapı Sarayı ve son olarak Bizans’ın en büyük su deposu Yerebatan Sarnıcını görüp,vakit ölçüsünde Kapalı Çarşı’da kısa bir serbest zaman ardından otele giriş yapıyoruz. Akşam yemeği Kumkapı’da müzikli-eğlenceli.

Gün 4 – İstanbul

Kahvaltıdan sonra sonra Eyüp tarafına geçiyor ve isteyenler için Eyüp Sultan Türbesi ziyareti, Piyer Loti kahvesinde Haliç’i izleyerek çay/kahve molası,ardından Kabataş’tan özel teknemizle Boğaz turu yaparak Sarıyer’e varıyor ve ünlü böreği ve muhallebisini  tattıktan sonra,Sadberk Hanım Müzesi ve sonrasında otobüsümüzle Bebek koyunu takip ederek otele dönüş. Akşam yemeği dışarıda.

Gün 5 – İstanbul / İzmir

Kahvaltıdan sonra valizlerimizle hareket. İlk olarak Dolmabahçe Sarayı gezisi.Ardından tahminen saat 12:00 gibi İstanbul’dan hareket ve gerekli molalar verilerek akşam İzmir’e geliş.

 

 

HOTEL

– Edirne

Kervansaray Hotel  www.edirnekervansarayhotel.com

– İstanbul

Art City Hotel  www.artcityhotelistanbul.com

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

– Otobüs ve araç içindeki ikramlar

– Otellerde 3 gece yarım pansiyon konaklama

– Tüm çevre gezileri

– Rehberlik hizmetleri

– Kairos Tur Güvencesi

– 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

– Ekstra Turlar ve Müze Girişleri

– Öğle yemekleri ve akşam yemeklerinde alınan içecekler

– Otelde yapılan özel harcamalar