Mağara Turu

  • Gidilecek Yer: Orta Anadolu Bölgesi
  • Süresi: 3 gün
  • Fiyat: 1200TL

*Bu Tur için en az 25 kişi gerekmektedir. Verilen fiyat 25 kişilik turda 1 kişi birim fiyatıdır.*

Satın Al

Gün 1 - İzmir / Konya

Sabah uçağı ile  İstanbul’dan  Konya’ya uçuş. Havaalanında rehber ve arcımızla buluşmanın ardından, bölgenin en ilginç yerlerinden biri Tınaztepe Mağarasını incelemek için Seydişehir’e hareket ediyoruz. Bir buçuk saat uzaklıkta bulunan Tınaztepe Mağarası 1580 m. uzunluğunda ve 230 milyon yıl gibi bir sürede kireç taşlarından oluşmuş ve sonunda büyükçe bir göle sahip yapısıyla keşfedilmeyi bekleyen bir değer. Öğle yemeğini aynı yerde alıyor ve ardından Konya şehir merkezine dönüyoruz. Vakit ölçüsünde Mevlana ve Karatay Medrese/müzelerini geziyoruz. Akşam yemeği otelde.

Gün 2 – Konya / Kapadokya

Kahvaltıdan sonra Kapadokya için hareket. Yolda 13.yy Selçuklu dönemi eserlerinden,günümüze kadar çok iyi bir şekilde korunagelmiş Zazadin veya Sultanhanı Kervansaraylarını görüyor ve ardından Ihlara yakınlarında, Neolitik dönemin en önemli yerleşkesinden biri olan Aşıklıhöyüğü geziyoruz. günümüzden 10 bin yıl öncesine tarihlenen Orta Anadolu’nun ve Kapadokya’nın en eski köy yerleşmesidir. Orta Anadolu’da avcı ve toplayıcı göçebelerin yerleşik hayata geçtiği bilinen ilk köydür. Öğle yemeği Ihlara Vadisi tabanında Belisırma Köyü’nde. Yemekten sonra Kapadokya’nın gizli bir hazinesi, dönemin en önemli azizi, Aziz Gregoir’ın köyü eski Nazianos, bugünkü Güzelyurt’un manastır vadisi, yüksek kilise ve 6.yy’dan kalma kilise-camii gezileri  sonrasında, gerçek bir krater gölü Narlı Gölü de görüp otele giriş. Akşam yemeği otelde veya dışarıda.

Gün 3 – Kapadokya / Kayseri / İzmir

Kahvaltıdan sonra Bağlıdere’de mini bir yürüyüşü takiben Ortahisar panorama ve toprak bağ yollarından geçerek bir köşede unutulmuş Pancarlık Vadisi ve kilisesi. Buradan Rum evleri ile ünlü eski Sinasos yani bugünkü Mustafapaşa Beldesi. Bir Müze-köy olarak korunan bu şirin beldenin sokaklarında yürürüyerek keşfinden sonra öğle yemeği yöresel tandır yemekleri ile Ayvalı Köyü’nde. Yemekten sonra çok az bilinen Mazı yer altı şehri, koruma altındaki,el yapımı bebekleri ile ünlü Soğanlı Köyü ve Kayseri’ye hareket. Şehir içinde panoramik bir tur. Uçak kalkışına zaman olursa ve arzu edilirse Kayseri mutfağından ;mantı-yağlama-kağıtta pastırma gibi atıştırmadan sonra havaalanına transfer ve turumuzun sonu.

HOTEL

– Konya

Anemon Hotel  www.anemonhotels.com

– Kapadokya

Elevres Stone House  www.elevresotel.com

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

– Uçak Biletleri (gidiş – dönüş)

– Otellerde 2 gece yarım pansiyon konaklama

– Lüks araçlarla ulaşım

– Tüm çevre gezileri

– Rehberlik hizmetleri

– Kairos Tur Güvencesi

– 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

– Ekstra Turlar

– Tüm yemeklerde alınan içecekler

– Otelde yapılan özel harcamalar

GEREKENLER

– Uygun yürüyüş ayakkabısı ( rahat edebileceğiniz ) * Dudak Koruyucu

– Ani sıcaklık değişimine uyabilecek üstlük (Hırka, yelek…) * El Feneri.

OPSİYONLU AKTİVİTELER

– Sabah erken saatlerde Sıcak Hava Balon Turu

– ATV ile vadilerde gezinti

– Özel dağ bisikletleri ile vadilerde gezinti

– Atlar ile gezinti