Kuzey Ege Turu

  • Gidilecek Yer: Ege Bölgesi
  • Süresi: 3 gün
  • Fiyat: 450TL

* Bu tur minumum 40 kişi ile yapılmaktadır fiyat iki kişilik odada 1 kişi bedelidir *

Satın Al

Gün 1 - İstanbul / Gelibolu / Çanakkale

06:30 Kadıköy Evlendirme Dairesi önü, 07.00  Ataköy Olimpiyat Evi (Sinan Erdem Spor Salonu) önü hareketle yakın tarihimizde, Anadolu topraklarında yaşayan insanlar için çok önemli bir dönüm noktası olan Çanakkale Savaşı’nın geçtiği, 250.000’e yakın kayıp verdiğimiz bölgeye Tekirdağ, Keşan üzerinden yol alma. Eceabat’a varıyor ve Gelibolu Yarımadasını gezmeye başlıyoruz. Kilitbahir Kalesi, Şehitler Abidesi(Mehmetçik Abidesi), Kabatepe, 57.Alay Şehitliği, Seyit Onbaşı, Yahya Çavuş, Sargı Yeri, Tabyalar, Conk Bayırı gezeceğimiz, yaşayacağımız, hissedeceğimiz tarihi mekanların sadece bazıları. Geleceği doğru görebilmemiz için almamız gereken derslerin en güzel anlatımlarını yaşayacağımız bu yarımadadan akşam saatlerinde Çanakkale’ye geçiyoruz. Zamanın en büyük donanmasına geçit vermeyen Çanakkale Boğazı kıyısındaki Çanakkale içinde yapılacak panoramik tur esnasında; Surların görüleceği Çimenlik Kalesini, şarkılara konu olan Aynalı Çarşıyı, Saat Kulesini ve Kordon’u panaromik geziyoruz. Bu sırada Truva filminde kullanılan Tahta Atla fotoğraf çektirme imkanımız oluyor. Devamında otelimize varış ve yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Gün 2 – Çanakkale / Bozcaada / Çanakkale

Sabah alınan kahvaltının ardından otelden ayrılarak, Bodrum’lu tarihçi Heredot’a “Tanrı, insanları uzun ömürlü olsunlar diye Bozcaada’yı yaratmış” cümlesini söyleten, tarihi evleri, plajları, üzüm bağları, doğal havası ve filmleri ile ün yapmış Bozcaada’ya hareket ediyoruz. Çanakkale’den 55 km. mesafede bulunan, Eyvah Eyvah filmlerinin de çekildiği, Geyikli İskelesi’nden bineceğimiz feribot ile Bozcaada’ya geçiyoruz. Üvey annesi tarafından iftiraya uğrayan Tenes’in adasında gün içerisinde; doğa harikası kumsalı ile meşhur Ayazma Plajı’nı, Bozcaada Sokaklarını ve Rum Evlerini, Rüzgâr Güllerini, Şarap Fabrikasını, tarihin izlerini taşıyan Kale’yi göreceğiz. Ayrıca ege mutfağına özgü reçeller de diğer bir tadımlık ayrıcalık olarak bizi bekliyor olacak. Adayı dolu dolu yaşamak için verilen serbest zamanın sonrasında, birçok sahneye doğal plato olmuş limanda, o kareleri tekrar hatırlayarak Geyikli’ye geri dönüyoruz. Geyikli içinde yapılan turun devamında otelimize varıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

Gün 3 – Çanakkale / Ayvalık / İstanbul

Alınan kahvaltı sonrası Assos turu için hareket ediyoruz. Mistik Assos köyü içinde yapılan turu takiben Behramkale’deki Assos Harabelerine varış. Bir banker tarafından tarihte ilk kez özelleştirilen Assos’ta; Akrapol, resimlerin vazgeçilmezi Athena Tapınağı, Surlar, Sarnıçlar, Banyo Odaları, Halk Evleri, Agora ve Anadolu’nun etkileyici Nekropollerinden birinin de gezilmesinin ardından, Küçükkuyu’daki koruma altına alınmış olan yaşlı çınarları ve zeytin dalları ile bizi karşılayacak Adatepe Köyü’ne ulaşıyoruz. Burada değişik taş evi örneklerini görüyor, kısa yürüyüşün ardından zeytinin ve zeytinyağının tarihini dinleyerek dünyada oksijen oranının en yoğun bulunduğu bölgelerin başında gelen Kaz Dağları’nın eteğinden Altınoluk, Akçay, Edremit üzerinden Ayvalık’a doğru yolumuza devam ediyoruz. İlçeye varışta ilk olarak, doyumsuz manzarasının yanı sıra, dünyaca ünlü ve daima beldeyi en iyi anlatan resme sahip güneş manzarası ile meşhur Şeytan Sofrası gezisini yapıyoruz. Şeytanın ayak izini de temsili olarak göreceğimiz ve eski bir lav birikintisi olan bu tepeden ayrılıyor ve çok uzun yıllar Rumlarla-Türklerin bir arada yaşadığı ilginç mimarisiyle, çok sayıda kilise ve manastırıyla Cunda Adası’nı da, Eski ev örnekleri, Kilise, Kordon öncelikli olarak göreceğimiz, Ayvalık Turuna çıkıyoruz. Takiben Ayvalık merkezinde yapılan panoramik turumuzun ardından Balıkesir, Bursa, Yalova üzerinden yol alarak İstanbul’da, siz sayın misafirlerimizi, diğer turlarımızda tekrar görüşmek üzere, aldığımız noktalara bırakıyoruz.

 

HOTEL

4* Hotel

İris Hotel www.bozcaadairisotel.com

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

* 3 gün 2 gece yarım pansiyon konaklama, (Otellerde alınan 2 Kahvaltı, 2 Akşam yemeği)
* Lüks araçlarla ulaşım, araç içi ikramları,
* Tüm çevre gezileri,
* Profesyonel rehberlik hizmetleri,
* Zorunlu seyahat sigortası,

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Otelde yapılan özel harcamalar,
* Müze ve Ören yeri giriş ücretleri ve hizmet bedeli,
* Tüm yemeklerde alınan içecekler,
* Öğle yemekleri

GENEL NOTLAR

* Kişi sayısıyla orantılı olarak araçlarımız lüks son model; Minibüs(12-15), Midibüs (22-26) veya Otobüs(36-42) olabilir,
* Öğle yemekleri kişi başı ortalama günlük ; 15.00-18.00 TL olup yöresel menüler olarak içecek hariç verilir.
* Tesis yoğunluğu ve konseptine göre yemekler set menü olabilir ve yöre şartları ile bağlantılı alkol bulunmayabilir.
* Çocuk fiyatı, iki büyükle aynı odada konaklama olduğunda geçerlidir