Karadeniz Turu

  • Gidilecek Yer: Karadeniz Bölgesi
  • Süresi: 4 gün
  • Fiyat: 1200TL

* Bu tur minumum 12 kişi ile yapılmaktadır fiyat iki kişilik odada 1 kişi bedelidir *

Satın Al

Gün 1 - İzmir / Trabzon / Hamsiköy

05.00 de İç hatlar terminali Kairos Tur kontuarı önünde buluşma. Check – in işlemlerimizin ardından SunExpress 05.55 uçağı ile Trabzon’a uçuş. (Uçak saatlerinde oluşabilecek Rötardan dolayı programda değişiklik yapılabilir.) 08.30 sularında Trabzon Havalimanı’nda bineceğimiz aracımızla turumuza başlıyoruz. İlk durağımız Altındere Milli Parkı sınırları içerisinde yer alan Sümela Manastırı olacak. Öğle yemeğinin ardından Zigana’ya tırmanıyoruz. Gümüşhane’nin Torul ilçesinde bulunan dünyanın en güzel mağaralarından biri olan Karaca Mağarası’nı geziyoruz. Sarkıt, Dikit,Sütun ve Org desenli odacıklarıyla hafızalarımızdan silinmeyecek mağara gezisinin ardından 2100 metre yükseklikte Zigana Dağı’nın zirvesinde bulunan otelimize geçiyoruz. Sınırsız bir doğa manzarasına sahip olan otelimizin odalarından doyumsuz çam ormanlarını seyretmenin tadını çıkaracaksınız. Yazın yemyeşil olan çam ormanlarının müthiş görüntüsü, çam ve çiçek kokuları, muhteşem güzellikteki orman gülleri, kuş cıvıltıları, şehir stresinden uzak, sessiz doğal ortam Zigana Yaylakent’te sizleri bekliyor. Akşam yemekte doyasıya bir yayla eğlencesi, kemençe, horon, kolbastı gösterileri.

Gün 2 – Hamsiköy / Ayder

Kahvaltıdan sonra çayın tüm üretim aşamalarını görmek için yapacağımız Çay Fabrikası gezisi sonrasında ünlü Fırtına Vadisi’ne hareket ediyoruz.  Çamlıhemşin’de, bizleri bekleyen minibüslerimize binip Çat Vadisi boyunca devam ediyor ve Şenyuva Taş Köprüde fotoğraf molası veriyoruz. Fotoğraf molamızın ardından Zilkale’ye ulaşıyoruz. (Ekstra) 100 Mt’lik bir uçurumun tam tepesinde kurulmuş ve eski dönemlerde ipek yolu  üzerinde  ticaretin güvenliği açısından çok önemli bir konumda bulunan bu Kartal Yuvası’nı andıran kaleyi geziyoruz. Ardından yöresel tatlardan oluşan öğle yemeğimizi almak için Fırtına Vadisi kenarında bulunan restaurantımıza geliyoruz. Yemekten sonra, oksijeni ve kaplıcasıyla ünlü olan Ayder Yaylası’na geçiyoruz. 1250 mt. Yükseklikteki bölgenin en meşhur yaylasına çıkarken, Hala Deresi boyunca ara ara göreceğimiz Taş Köprü’lerden birinde vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında  Ayder Yaylasına ulaşıyor ve burada Kalegon, Gelin Tülü Şelalesi, gibi panoramik noktalarda fotoğraf molası veriyoruz. Yayla gezimizin ardından otelimize dönüyoruz.

Gün 3 – Ayder / Uzungöl

Kahvaltımızın ardından Uzungöl!e hareket ediyoruz.Yolda Çayeli’nde Rize bezi atölyelerini gezerek Rize’nin geleneksel ahşap dokuma tezgâhlarında dokunan ürünlerin satıldığı bir mağazada  alış-veriş olanağı.Alış-veriş ardından Uzungöl’de ahşapdan yapılmış otelimize giriş yapıyor ve göl çevresinde gezinti için serbest  zaman.Akşam yemeği otelde.Yemekten sonra otel personelinden oluşan ekibin horon gösterisini izliyoruz.

Gün 4 – Uzungöl / Trabzon / İzmir

Kahvaltımızın ardından Trabzona hareket.Varışımızı takiiben  Ulu Önder Atatürk’ün Trabzon’u ziyaretleri esnasında kullandığı ve sonra halk tarafından satın alınıp kendilerine hediye edildiği köşkü gezeceğiz. Atatürk Köşkü;  Ardından Trabzon’a gelen Komnenos ailesi tarafından Kilise olarak yaptırılan, sonrasında cami ve savaş dönemine hastane olarak kullanılan Ayasofya Müzesini geziyoruz. Trabzon’un meşhur Telkarilerinden aldıktan ve Kazaziye sanatının işlenişini gördükten sonra havalimanına geçiyoruz ve turumuzun sonu siz değerli misafirlerimize bir başka turumuzda buluşmak dileğiyle veda ediyoruz.

 

 

HOTEL

– Zigana

Yayla Kent Hotel www.ziganayaylakent.com

– Ayder

Yeşil Vadi Hotel www.ayderyesilvadi.com

– Uzungöl

İnan kardeşler www.inankardeslerotel.com

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

– Uçak Biletler (gidiş – dönüş)

– Otellerde 3 gece yarım pansiyon konaklama

– Tüm çevre gezileri, Lüks araçlarla ulaşım

– Rehberlik hizmetleri

– Kairos Tur Güvencesi

– 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

– Ekstra Turlar

– Öğle yemekleri ve akşam yemeklerinde alınan içecekler

– Otelde yapılan özel harcamalar

– Müze ve ören girişleri