Endonezya & Malezya Turu

  • Gidilecek Yer: Cruise Turları
  • Süresi: 15 gün
  • Tarih: 26/11/2016
  • Fiyat: 8240TL

*26 Kasım 2016 – 10 Aralık 2016*

Satın Al

Gün 1 - İstanbul / Singapur

İstanbul Atatürk Havalimanında saat 09:30’da buluşma. Pasaport, check-in ve gümrük işlemlerinin ardından Singapur Havayoları SQ391 tarifeli seferi ile saat 13:25’de Singapur’a hareket. Gece uçak yolculuğu.

Gün 2 – Singapur

Sabah yerel saat ile saat 05:45’de Singapur’a varış Alanda bizi bekleyen özel aracımızla buluşma ve gemimize transfer. check in işlemlerinin ardından odalara yerleşme ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Sentosa Adası Turuna katılabilirler. İngilizlerin askeri üs olarak kullandıkları bölge, 1967 yılında popüler bir tatil tesisi olarak yeniden inşa edilmiş. ‘Underwater World-Sualtı Dünyası’ adlı dev tesis, kocaman akvaryumlarda sergilenen 250 farklı tür, 2500’den fazla deniz canlısı ile Sentosa Adası bir eğlence merkezidir. Ayrıca, okyanusun derinliklerinde 83 metrelik cam tünel, dünyanın en uzun tünelidir. Adada; Kelebek Parkı, Yunus Lagünü ve bir de golf sahası bulunmaktadır. Turumuzun ardından gemimize dönüş. .Gemimizin hareketi saat 17:00

Gün 3 – Denizde

Tam günün denizde geçeceği bu gün içerisinde isteyenler sabahtan geminin günlük spor programından faydalanabilirler veya gemide yer alan diğer aktiviteler ile hoşça vakit geçirebilirsiniz.

Gün 4 – Denizde

Tam günün denizde geçeceği bu gün içerisinde isteyenler sabahtan geminin günlük spor programından faydalanabilirler veya gemide yer alan diğer aktiviteler ile hoşça vakit geçirebilirsiniz.

Gün 5 – Bali / Endenozya

Gemimiz sabah 07.00’de Bali limanına yanaşacak. Gün boyu gemideki aktivitelerden yararlanabilir, deniz ve güneşin tadını çıkartabilirsiniz. Arzu eden misafirlerimiz rehberinizin ekstra olarak organize edeceği Kintamani Volkan turuna katılabilirler. Turumuza önce Bali’nin geleneksel danslarında ada kültürünü en iyi yansıtan Barong Dansını izlemeye gidiyoruz. Daha sonra dünyanın en pahalı ve en kaliteli incileri olan Endonezya incilerinin bulunduğu mağazayı gezeceğiz. Buradan Kintamani Bölgesi’ne doğru devam edilir. Yol boyunca Batik Ağaç Oymacılığı Resim sanatlarının geliştiği köyler gezilir, bu işle uğraşan kişileyrin atölyelerde nasıl çalıştığı görülecektir. Arzu eden misafirlerimiz buradan hediyelik eşya alışverişlerini yapabilirler. Kintamani Bölgesi’ne varıldığında yanardağını tam karşıdan izleyebiliceğimiz biryerde duracağız. Dönüş yolunda Kutsal Su Tapınağı ziyaret edilecektir. Daha sonra Bali’nin dünyaca ünlü Pirinç Terasları görülecektir. Son olarak halen yaşamın sürdüğü Bali Köy Evi ziyaret edilecek ve sonra gemimize transferiniz gerçekleşecektir.

Gün 6 – Bali / Endenozya

Sabah kahvaltısının ardından tam gün serbest zaman. Gemideki aktivitelerden yararlanabilir, deniz ve güneşin tadını çıkartabilirsiniz. Arzu eden misafirlerimiz rehberinizin ekstra olarak organize edeceği tam günlük Nusa Lembongan Adası turuna katılabilirler. Bali’nin yakınındaki Nusa Lembongan Adasına katamaran ile gideceğiz. Adada gün boyu denize girebilir, şnorkel yapabilir, su sporlarından yararlanabilirsiniz. Öğle yemeğini barbekü olarak alacağız. (Adadaki aktiviteler ücrete tabidir.) Adadaki bu günün ardından gemimze dönüş.

Gün 7 – Bali / Endenozya

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra denizin, havuzun ve güneşin tadını çıkarmak için serbest zaman. Arzu ederseniz, ekstra olarak düzenlenen tam günlük Raftıng & Fil Safari Turu’na katılabilirsiniz. Bu turda Ubud bölgesinin debisi yüksek pırıl pırıl suyun yarattığı coşkunun eşliğinde rafting yapacaksınız. Öğle yemeği açık büfe olarak alınacaktır. Ardından, fil safari alanı olan Taro Parkı’na transfer. Fillerle ilgili bilgi verildikten sonra orman içinde yaklaşık yarım saat sürecek çok keyifli bir fil gezisi yapacaksınız. Turdan sonra gemimize transfer. .Gemimizin hareketi saat 17:00

Gün 8 – Denizde

Tam günün denizde geçeceği bu gün içerisinde isteyenler sabahtan geminin günlük spor programından faydalanabilirler veya gemide yer alan diğer aktiviteler ile hoşça vakit geçirebilirsiniz.

Gün 9 – Denizde

Tam günün denizde geçeceği bu gün içerisinde isteyenler sabahtan geminin günlük spor programından faydalanabilirler veya gemide yer alan diğer aktiviteler ile hoşça vakit geçirebilirsiniz.

Gün 10 – Denizde

Tam günün denizde geçeceği bu gün içerisinde isteyenler sabahtan geminin günlük spor programından faydalanabilirler veya gemide yer alan diğer aktiviteler ile hoşça vakit geçirebilirsiniz.

Gün 11 – Phuket / Tayland

Gemimiz sabah 10.00’da Phuket limanına yanaşacak. Sabah kahvaltısından.dileyen misafirlerimiz ekstra olarak yapılacak tam günlük öğle yemekli James Bond Adası Turuna katılabilirler. Otantik tekneler ile James Bond Adası’na yapacağımız yolculuğumuz esnasında dünyanın en güzel jeolojik yapılarından olan kaya adacıklarını görme fırsatına sahip olacağız. Adaya varışımızı takiben James Bond filminin çevrildiği yerleri görme ve alışveriş yapma imkanını da bulacağız. Dönüş esnasında öğle yemeği yiyeceğiz. Tur sonrası gemimize dönüş. .Gemimizin hareketi saat 19:00

Gün 12 – Penang / Malezya

Gemimiz sabah saat 09.00’da Penang limanına yanaşacak. Sabah kahvaltısının ardından arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Mercan Adası Turuna katılabilirler. Yaklaşık 1,5 saatlik bir hızlı feribot gezisinden sonra bu muhteşem adaya ulaşılır. Malezya’nın batı kıyısında yer alan tek Marine Park kristal temizliğinde suyu, renkli su altı yaşamı ve çeşitli mercan türleri ile şnorkel için ideal bir bölgedir. Ek ücret ile scuba dalışı organize edilebilir. Turumuzun ardından gemiye dönüş. .Gemimizin hareketi saat 16:00

Gün 13 – Port Kelang / Kuala Lumpur / Malezya

Gemimiz sabah 08.00’de Port Klang limanına yanaşacak. Sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Kuala Lumpur şehir turuna katılabilirler. Turumuz esnasında Kral Sarayı, Çin Mahallesi, Sultan Abdul Samad Binası, Bağımsızlık Meydanı, National Monument, dünyanın en yüksek kulelerinden biri olan Minare of Kuala Lumpur’dan muhteşem şehir görüntüsü görülecek yerler arasında bulunmaktadır.Tur sonrası gemimize dönüş. .Gemimizin hareketi saat 17:00

Gün 14 – Singapur

Gemimiz sabah saat 07.00’de Singapur limanına yanaşacak. Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve çıkış işlemlerimizi gerçekleştirdikten Çıkış işlemlerimizin ardından yapılacak olan panoramik Singapur şehir turunda; Botanik Bahçesi, Orkide Bahçesi, Çin Mahallesi, meşhur alışveriş caddesi Orchard Road (1830’larda üzerinde bulunan orkide ağaçlarından adını almış olan bu cadde, Singapur’daki en önemli alışveriş bölgelerindendir. Dev oteller, farklı mimarileriyle çok katlı alışveriş merkezleri, lüks mağazalar, kafe ve restoranlar yan yana sıralanmıştır. Büyük alışveriş merkezlerinin bazıları kırmızı, yeşil ve mavi renkli Çin mimari tarzında çatıları, bazıları heykelleri ve bahçe süslemeleriyle göz alıcıdır.) gibi şehrin tarihi ve turistik yerleri görülecektir. Tur sonrası serbest zaman. Singapur aynı zamanda dünyanın en temiz ve kurallı ülkelerinden biridir. Temizlik ve düzeni havaalanından itibaren her yerde görebilirsiniz. Singapur kurallar ülkesidir. Başta sakız çiğnemek olmak üzere trafik kurallarına uymamak, çevreyi kirletmek, kapalı yerlerde sigara içmek, hız limitini aşmak, yaya geçitleri dışında karşıdan karşıya geçmek para cezası ile cezalandırılır. Aynı hareketlerin tekrarı bazı kamu hizmetlerini yerine getirmeyi gerektirir. Bu nedenle kurallara uyma konusunda çok dikkatli olmalısınız. Akşam arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Night Safari turuna katılabilirler. Bu turumuzda Dünya’da sadece Singapur’da bulunan hayvanat bahçesini gece ışıklar altında görme şansını bulacaksınız. Turumuzun ardından havalimanına transfer. Check-in ve pasaport işlemlerini gerçekleştiriyoruz.

Gün 15 – Istanbul

Singapur Havayolları SQ392 nolu seferi ile saat 01:50’da İstanbul’a hareket. Yerel saat 07:25’de İstanbul’a varış. Turumuzun sonu.

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

* Singapur Hava Yolları ile İstanbul – Singapur – İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti
* 5*Celebrity Millenium gemisinde 13 gece tam pansiyon bazında konaklama
* Programda belirtilen tüm transferler
* Havalimanı vergileri
* Liman vergileri
* Tecrübeli rehberlik hizmeti (Grup 17 kişi olduğu takdirde Türkçe rehberlik hizmeti verilecektir.)

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Gemideki tüm alkollü ve bazı alkolsüz içecekler
* Kişisel harcamalar
* Gemi veya rehberiniz tarafından organize edilecek ekstra turlar
* Geminin servis personeli bahşişleri
* Vize ücreti ( Endonezya için kapı vizesi Kişi başı 35 USD gemide ödenecektir.)
* Yurt Dışı Çıkış Fonu