Kayseri ili tarihi ve kültürel değerlerinin yanısıra doğal güzellikleri ve sportif etkinlikleriyle de ön plana çıkıyor. Aladağlar Milli Parkı’ndaki Kapuzbaşı Şelaleleri, Ali Dağ yamaç paraşütü, Sultansazlığı Kuş Cenneti gibi pek çok yöre, özellikle yaz aylarında yoğun hareketlilik gösteriyor. Ancak Kayseri’nin kış aylarında da dolup taşan bir köşesi var ; Erciyes Kış sporları merkezi. Kayseri il merkezine 25 km uzaklıkta bulunan kayak merkezi, hem günübirlik ziyaretçilere hem de konaklamaya imkan sağlıyor.

Erciyes Dağı’nın 1800-3000 metreleri arasında bulunan merkez, kasım başından nisan sonuna kadar, aylık uzun bir kayak sezonu sunuyor. “Toz kar” olarak nitelendirilen kaliteli karla örtülü pistlerinde 1450 ve 1250 metre uzunluklarında iki tane teleski ile 2250 metre uzunluğunda bir adet telesiyej yer alıyor.

300’er metrelik iki çocuk pistinin yanısıra uzunlukları 1800 ile 3000 metre arasında değişen üç de kayak pistine sahip. Devlet kuruluşlarına ait dağ otellerinin yanısıra özel sektörlere ait üç tane de konaklama merkezi bulunuyor.